Възмутени столичани коментират във Фейсбук терена до гробищен парк "Бакърена фабрика". В групата на фондация "За София" пише, че земята е общинска собственост и в допълнение казват, че са направили проверка. Вижте как изглежда в момента пространството до гробищния парк - боклуци, непотребни вещи и мръсотия. Хората споделят, че са очаквали реакция от страна на контролиращите органи, но за жалост отново са заварили същия ужас - части от счупени надгробни плочи, битов боклук и строителни отпадъци.  

От групата споделят, че сигнал ще бъде подаден към всички институции. Те ще зададат и няколко въпроса:

- Мястото посещавано ли е някога от контролен орган?

- Съставяни ли са актове на нарушителите?

- Кога ще бъде почистен терена?

Сигналът ще бъде изпратен до районната администрация и до кмета на район "Връбница", както и до Столична община и Столичен инспекторат.

Снимката е на Фондация "За София".