От днес са възстановени дейностите по събарянето на сградата на бившата Телефонна палата, на ул. "Оборище", съобщиха от районната администрация.
 По документи, разрушаването трябва да приключи до 15.06.2022 година, а до края на месец юни ще бъдат извозени окончателно строителните отпадъци.

 На терен, преди започване на събарянето, бяха заместник-кметът на район “Оборище" г-н Арсени Вълчинов и г-жа Анна Виячева, началник на отдел “Устройство на територията, кадастър и регулация, контрол на строителството".

На управителя на фирма “Дени специал" ЕООД Велин Велинов беше връчено указание за удължаване на предпазната мрежа към съседната сграда на ул. Асен Златаров №11, за да се предпазят живеещите в нея от отломки. В указанието е посочено още, че при премахване на фасадата, от страната на същата кооперация, трябва да има служител на фирмата, който да осигурява безопасното преминаване на хората.

От фирмата, извършваща събарянето, увериха, че стената ще бъде разрушавана на ръка “тухла по тухла". Г-н Арсени Вълчинов разпореди служителите на отдел “Устройство на територията, кадастър и регулация, контрол на строителството" да извършват ежедневни проверки на обекта.