"В момента разработваме програма за управление на отпадъците, която смятаме, че ще е основата на едно бъдещо и много полезно сътрудничество между между София и Берген“. Това каза заместник-кметът на норвежкия град Лин Кристин Енгьо, която се срещна с заместник-кметът по екология на София Десислава Билева, съобщиха от Столична община.
На работна среща в Берген, Норвегия бяха обсъдени възможността за обмяна на опит и добри практики, както и предизвикателствата, пред които са изправени двата града.
Във фокуса на срещата заместник-кметовете обсъдиха теми, които са на дневен ред пред София и Берген, а именно чистотата на въздуха, управлението на отпадъците и климатичните изменения.
София изрази готовност да сподели полезен опит и постигнати резултати за подобряване качеството на въздуха.
Зареждане ...


13:40 / 13.05.2022
510





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.