След кратка гонка беше задържан мъж за кражба на кола. Това е станало на бул. "Ломско шосе" близо до квартал "Обеля". Около 8:20 часа служителите от "Охранителна полиция" започват да преследват извършителя, който се е опитал да избяга. След навременните мерки и действия на служителите той е бил задържан. По случая е образувано досъдебно производство на 9 РУ и работата продължава.

Задържаният е 44-годишен, с много криминални регистрации. По данни на разследващите той е арестуван в задигнатата кола. Автомобилът е бил откраднат вчера.