В момента на територията на Столична община се изграждат 14 детски градини и ясли. Започна строителството на изцяло нова детска градина за две групи в село Мрамор в столичния район "Връбница“. Детската градина е част от програмата на кмета на София Йорданка Фандъкова за изграждане на нови детски градини и ясли.

Средствата за строителството са осигурени от Столична община и са в размер на 1.8 млн. лева. Изпълнението се контролира от район "Връбница“.

В рамките на проекта, съществуващата стара сграда на детската градина ще бъде премахната и на нейно място ще се построи изцяло нова по-голяма детска градина за две групи – яслена и градинска, с физкултурен салон, здравен кабинет и кухня за обезпечаване нуждите на детското заведение.

Предвижда се детската градина да влезе в експлоатация през 2023 година.

В момента на територията на Столична община се изграждат 14 детски градини и ясли. За още 18 обекта са подписани договори за проектиране и строителство и предстои да започнат дейности по изпълнение.