Започна подмяната на тротоарната настилка на ул. “Султан тепе" в отсечката между ул. “Черковна" и ул. “Алеко Константинов", съобщиха от район "Оборище".

Проектът предвижда подмяна на старите плочки на южния тротоар с павета “Бехатон", както и смяна на бордюрите. Срокът за завършване на обекта е до края на месец юли, но според фирмата-изпълнител, при добри метеорологични условия реконструкцията ще приключи по-рано от предвиденото, съобщиха от районната администрация.

Около дърветата на тротоара ще бъдат направени специални “легла", с хоризонтални бордюри и с отстояние от един метър от центъра на дървото. 


Ремонтът ще обхване около 1050 кв.м. тротоарна площ. Предвидена е 3-метрова пешеходна зона.