Столична община започна изпълнението на сезонната поддръжка на уличната мрежа, като ще бъдат обхванати първостепенни, второстепенни и вътрешноквартални улици. С приоритет е извършването на ремонтите по пътните платна.
“Започнаха ремонтните дейности на уличната мрежа в районите "Оборище“, "Подуяне“, "Студентки“, "Средец“, "Витоша, "Овча купел“ и "Кремиковци“. Екипите, извършващи ремонти на терен в момента са 17. В следващите дни строителните бригади ще започнат работа и в останалите райони на столицата. Целта е да се отстранят всички повреди, които са генерирани вследствие на есенно-зимния сезон. Съобразяваме работата на екипите с часовете на по-интензивен трафик, така че да не затрудняваме преминаването на превозни средства допълнително“, това увери заместник-кметът по строителството в Столичната община д-р инж. Ангел Джоргов.
В дейностите за възстановяване на уличните настилки ще бъдат включени, както фрезоване и последващо полагане на асфалтобетон в компрометирани участъци, така и пренареждане на павета. Възстановителната кампания от есенно-зимния период по улиците и булевардите в столицата ще продължи до края на месец април.
Зареждане ...


13:09 / 30.03.2022
437




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.