Приемат се предложения по Програма "Зелена София“ на Столична община за облагородяване на градинки и междублокови пространства, съобщиха от пресцентъра на СО. Програма "Зелена София“ стартира през 2011 г. по идея на кмета Йорданка Фандъкова. По програмата до 2021 г. са облагородени 1465 зелени пространства със съвместната работа на граждани и Столичната община.
Програмата предоставя възможност на етажни собствености, НПО-та и читалища със седалище в София да разработят проекти за облагородяване на зелени площи в междублокови пространства и градинки, както и за създаване на места за отдих в тях. На одобрените проекти Столична община предоставя в натура и безвъзмездно дървесна и храстова растителност, цветя, пейки, кошчета за отпадъци и паркова мебел, материали за обновяване на градинските пространства, както и инструменти за тяхната обработка и поддръжка, а гражданите със своите идеи и доброволен труд облагородяват пространствата и създават уютни места за отдих пред домовете си.
Проектите за кандидатстване се разработват съгласно Правилата на Програма "Зелена София“, както и одобрените за 2022 г. Насоки и формуляри за кандидатстване са публикувани на страницата на Столична община.
Проектните предложения трябва да се внасят в районните администрации, на територията на районите по адреса на терена, който ще се облагородява до 17.00 ч. на 01.09.2022 г., а във всяка администрация са определени длъжностни лица, които да подпомагат гражданите с указания, насоки и информация по Програмата.
Зареждане ...


10:46 / 02.08.2022
866





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.