Направихме първа оперативка на място за започване на ремонта на подлеза при Румънското посолство. Новината съобщи във Фейсбук кметът на район "Средец" Трайчо Трайков.
Ето още какво казва в съобщението си към гражданите Трайчо Трайков:
Така сме организирали работата, че подлезът ще бъде проходим през цялото време. В понеделник откриваме строителна площадка.
Писах на ЦГМ, за да изразя категорично несъгласие с превръщането на пешеходното пространство пред хотел Балкан на пл. "Света Неделя" в паркинг. Плочките са натрошени, грозно е и не е безопасно за пешеходците.
Получих отговор от МОН за компенсациите за децата, неприети в детски градини. Не знам какво им пречи на някои чиновници да кажат ясно - да, така е или не, не е така. Ще пиша отделно за който го интересува.
Срещнах се с посланика на Словакия Н. Пр. Мануел Корчек. В Братислава има десетина улици и други обекти с имена, свързани с България, има и интересни действащи решения за трафика и паркирането в градския център, които бихме могли да приложим. Ще внеса в СОС доклад за именуване на градинката пред Дома на покойника с името "Братислава" - вярвам, че отношенията ни с приятелския словашки народ го заслужават.
Продължаваме да съдействаме, както можем на граждански инициативи в помощ на хората от Украйна.
Зареждане ...


16:22 / 19.03.2022
982




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.