"Малоумниците от Градска мобилност са започнали масово да глобяват коли, паркирали отляво на еднопосочните улици,например на ул "Манастирска" преди ул. "Благородна"! То бива следване на закона обаче отдясно е блок с гаражи и няма как да се паркира “законно" .Вместо по рационален начин да се използват местата където може да си оставиш колата, сега ще стане още по-голяма драма да паркираш". Това гласи публикация на жител на столичния квартал "Гео Милев", публикувана във Фейсбук, научи Sofia24.bg.

Тя идва след като кметът на район "Слатина" Георги Илиев обяви, че "Зелена зона" за паркиране се предвижда да бъде въведена в столичните квартали "Гео Милев" и "Редута".

Под публикацията коментират и други възмутени граждани. 

- "На ул. "Калина Малина" същото. Преди година и половина направихме подписка. Ходихме на срещи в СО. Имаше проект за промяна на начина на паркиране - от ляво. Мина обсъждане. От една година този проект не влиза в сила. Няма кой да сложи 2 знака";

- "Хората трябва да са по-активни и да искат обяснение от този кмет.

Той е избран от този район! Такива действия са чисто своеволие и конфронтират живущите! Винаги има решения, тук живеят достатъчно хора, които могат да стигнат до адекватно предложение!";

- "Това го правят винаги, преди началото на платена зона. Изграждат навици на живущите, виждал съм го няколко пъти (Иван Вазов, Лозенец и Яворов където съм работил през деня и имах възможността да следя какво се случва с автомобилите в т.ч. и моя)";

- "Притискат хората за "Зелена зона".