Ангел Русев спечели бронзов медал на Световното първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Ташкент. В категория до 55 кг той завърши трети с общ резултат 257 кг, като към това добави злато в изтласкването със 144 кг. 

Русев стартира с успех на 106 кг, след това и на 110 кг, но в третото си изхвърляне не вдигна 112 кг. Това му отреди седмото място в първото движение, на 8 кг от лидерите Ал Салими от Саудитска Арабия и Арли Шонтей от Казахстан. 

В изтласкването обаче Русев бе недостижим. Той започна последен опитите си на 140 кг, после със 144 кг си осигури отличието. Българинът опита без успех и на 147 кг. 

Така Ангел Русев стана световен шампион във второто движение и спечели бронз в двубоя с 254 кг. Шампион с 260 кг стана Шонтей от Казахстан, а среброто грабна Тада Сомбунуан от Тайланд със 156 кг.