Българинът Карлос Насар разби конкуренцията и спечели световната титла по вдигане на тежести. Той грабна златото с рекорд в категория до 81 килограма.
На 17 години Карлос Насар постави и световен рекорд в изтласкването. Европейският вицешампион от Москва завърши с двубой от 374 килограма.
Той вдигна 166 килограма в изхвърлянето и рекордните 208 килоглрама в изтласкването. Иранецът Алиабади остана втори на 7 килограма от нашето момче. Молдовецът Мартин Робу, който спечели бронза, финишира на 11 килограма от българина.
Насар донесе първа световна титла на България в щангите от 14 години насам, когато Иван Стоицов спечели златото в категория до 77 килограма.
Карлос Насар е син на ливанец и българка.
Това е втори медал в двубоите и общо 5-и в отделните движения за България на първенство на планетата в столицата на Узбекистан. Още в първия ден на шампионата Ангел Русев спечели титлата в изтласкването и бронзов медал в двубоя при най-леките - в кат. 55 кг.
Зареждане ...


20:14 / 12.12.2021
8547












Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.