Днес на територията на кв. "Студентски град“ се проведе поредната акция по премахване на неправилно паркирани автомобили и санкциониране на водачите, съобщиха от районната администрация. Кампанията се осъществи със съдействието на Център за градска мобилност, Общинска полиция, Пътна полиция, Седмо РУ на СДВР, Регионална дирекция "Автомобилна администрация“ - София и СО-район "Студентски“.

40 автомобила бяха репатрирани на наказателен паркинг, бяха заплатени 9 такси на място, бяха съставени 9 фиша от Общинска полиция и 45 неприсъствени фиша от инспекторите. Предприетите действия към неправилно паркирани автомобили са общо 103.

"За съжаление, няколко часа след акцията правилата на Закона за движение по пътищата отново бяха нарушени", споделят от район "Студентски" във Фейсбук.