Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Славия загуби в Разград, Лудогорец е шампион за 11-и път
Автор: Цвети Христова 22:40 / 17.04.2022Коментари (0)3886
© БНР
Славия загуби от Лудогорец с 1:4 в среща от 27-ия кръг на първата шестица. Така "зелените" са недостижими на върха четири кръга преди края на сезона. Лудогорец има в актива си 67 точки, ЦСКА-София е на втората позиция с 53.

Първият гол в мача падна в 14-ата минута, когато шампионите получиха правото да изпълнят ъглов удар. Доминик Янков центрира, а Гьоко Зайков с глава прати топката в собствената си врата. Това е втори автогол на Зайков в последните два мача на отбора. Две минути по-късно Бърнард Текпетей отправи удар с който матира Светослав Вуцов за 2:0. В 22-ата минута Матиас Тиссера реализира третото попадение в мача. В 54-ата минута Бърнард Текпетей вкара втория си гол в срещата и четвърти за отбора си. В 78-ата минута Бакеро оформи крайното 4:1.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт - 21. Жан Карничник, 5. Георги Терзиев (к) ж.к., 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер - 8. Клод Гонзалвеш, 7. Алекс Сантана - 73. Рик Джонатан, 64. Доминик Янков, 37. Бернард Текпетей - 10. Матиас Тисера

Старши треньор: Анте Шимунджа

Славия: 21. Светослав Вуцов - 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 29. Гьоко Зайков, 4. Людовик Соарес - 17. Ерол Дост, 5. Мартин Атанасов ж.к. - 9. Мартин Петков, 22. Дарко Тасевски, 10. Радослав Кирилов (к) - 19. Мартин Сораков.

Старши треньор: Златомир Загорчич