Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
ЦСКА-София с много тежка загуба в Разград
Автор: Цвети Христова 21:55 / 30.04.2022Коментари (0)3591
ЦСКА-София допусна срамна загуба в Разград. "Армейците" бяха разгромени от Лудогорец с 0:5. Двубоят е от плейофната фаза на Първа лига. Две попадения за победата реализира Доминик Янков, а по едно добавиха Матиас Тисера, Бърнард Текпетей и Игор Тиаго. Началото на мача бе спокойно. В 9-ата минута "червената" отбрана остави Доминик Янков да отправи удар, но вратарят на гостите спаси.

След 15 минути игра нова грешка в "червената" защита бе наказана именно от Доминик Янков, който от близка дистанция прати топката в мрежата за 1:0. Малко по-късно Янков подаде към Бърнард Текпетей, чийто изстрел профуча над вратата. Секунди след това и Матиас Тисера шутира, но Евтимов спаси.

В 30-ата минута Матиас Тисера получи топката от Текпетей, овладя топката и я прати в мрежата за 2:0. В края на първата част нисичкият Спас Делев отправи изстрел с глава, но кълбото премина покрай вратата.

Плез второто полувреме Бърнард Текпетей със страхотен шут покачи на 3:0 в 52-ата минута.Четири минути по-късно Доминик Янков разстреля Евтимов за 4:0. Игор Тиаго  ознаменува дебюта си за шампионите с попадение. Текпетей опита удар към вратата на ЦСКА, но се получи подаване, което Игор Тиаго засече за 5:0.

В 68-ата минута Яник-Сони Вилдсхут отправи първият точен удар за столичния тим в двубоя. Серджио Падт обаче спаси и запази мрежата си суха.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох (к), 26. Росен Божинов, 18. Бразли Мазику, 20. Жуниор Нзила, 27. Маусирио Гарсес, 24. Карло Мухар, 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо

Треньор: Алън Пардю

Калин Стоянов впечатлен от феърплея на Ботев Пловдив - ЦСКА
Ботев Пловдив е на финал за Купата след втора лекция срещу ЦСКА
Ето кой ще ръководи битката за евротурнирите между Ботев Пловдив и ЦСКА 1948
Гриша и Данаил Ганчеви напускат ЦСКА
СДВР показа устройството, с което са изстрелвани ракети на мачовете Левски - ЦСКА