Държавната агенция за закрила на детето организира празник по повод 1 юни – Международен ден на детето, под надслов "Нека всеки ден да е ден на детето“.

От "Ларгото“ тръгна дефиле на ученици от столични училища, начело с мажоретен състав и духов оркестър, предаде репортер на Sofia24.bg. Столичани и гости на града се събраха, за да отбележат 1-ви юни заедно с техните малчугани. 

Подробна информация за събитията в София днес по случай Деня на детето можете да откриете тук.

Припомняме, че днес в небето над столицата ще излетят и над 100 балона с детски послания.

Повече можете да видите във видеото.