На 1-ви юни, по случай Международния ден на детето, под патронажа на главния архитект на Столична община арх. Здравко Здравков, Направление "Архитектура и градоустройство“ към Столична община, съвместно с преподавателите и учениците от 143-то ОУ "Георги Бенковски“, организира инициативата "София – град на бъдещето“. Основен акцент на празника бе и благотворителната изложба базар на детски рисунки и макети на тема "София - Град на бъдещето“ под мотото "Деца помагат на деца“.
Тази година събраните средства ще бъдат дарени за закупуване на материали за арт-терапия /грънчарско колело за изработване на изделия от глина, фотоапарати, фотопринтер и др./, предназначени за деца, настанени в центрове за настаняване от семеен тип. Проектът е насочен към седем центъра за настаняване от семеен тип за деца без и с увреждания, сред които "Паисий Хилендарски“, "Детелина“, "Алеко Константинов“, "Софроний Врачански“.
Събитието беше открито от арх. Здравко Здравков, а куратор на изложбата за 6-та поредна година бе Виолин Неделчев – учител по изобразително изкуство и "Учител на година“ за 2015-та и 2018-та година. От 2-ри юни благотворителната изложба базар е преместена във фоайето на Направление "Архитектура и градоустройство“ на ул. Сердика № 5. Всеки, който желае да се включи в благородната кауза и да откупи прекрасните картини и макети, изработени и дарени от талантливите деца, може да заповяда и да избере творбата, показваща как би изглеждала през детските очи София в бъдещето.
Зареждане ...


09:11 / 03.06.2022
747





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.