Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Славия допусна гол в добавеното време и загуби, ВАР отмени дузпа на столичани
Автор: Цвети Христова 21:47 / 27.08.2022Коментари (0)4636
© Фейсбук
Славия загуби от Арда с 0:1 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение вкара Иван Тилев в добавеното време на мача. В началото на срещата реферът Ивайло Стоянов отмени дадената от него дузпа в полза на "белите". Съдиите прегледаха ситуацията с ВАР, след което взеха решение да отменят 11-метровия наказателен удар. Славистите играха много силно в началните минути на срещата.

В 4-ата минута Минчев стреля, но топката се отби в лявата греда. Ахмедов първи стигна до кълбото', след което преодоля Господинов. Вратарят на домакините закачи нападателя с крака си, а Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Човекът на ВАР - Димо Димов, разглежда ситуацията близо 5 минути и в крайна сметка подсказа на главния съдия, че според него това не е дузпа. Ивайло Стоянов също изгледа положението и след известен размисъл отмени 11-метровия наказателен удар, вдигайки жълт картон на Ахмедов за симулация.

В 22-ата минута Тасев шутира, но Господинов улови топката. Арда отговори с хубава атака, която завърши с изпълнение на корнер и неточен удар с глава на Сако. Малко преди края на първата част Вълчев стреля неточно от свободен удар.

Изключително интересни бяха последните 15 минути на срещата. В 75-ата минута Минчев стреля, но Господинов се намеси отлично. В 81-ата минута Ковачев шутира неточно. В 84-ата минута Добрев стреля от около 20 метра, но топката се отби в страничната греда, а след добавката на Соарес  - Господинов плонжира и изби. Отговорът на домакините бе светкавичен. Тилев шутира опасно, но Светослав Вуцов изби в корнер. След изпълнението му топката "кацна" на напречната греда. В добавеното време на мача Арда получи фаул на границата на наказателното поле, а Тилев майсторски прати топката в мрежата за крайното 1:0.

Съставите на двата отбора:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов (78 - 11. Александър Георгиев), 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (к) (69 - 33. Иван Тилев), 20. Деян Лозев (78 - 18. Ласана Ндиайе), 70. Христо Иванов (69 - Жозе Едералдо), 77. Илия Юруков (87 - 26. Ел Мами Тетах), 80. Лъчезар Котев.

Старши треньор: Александър Тунчев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев (87 - 37. Венцислав Керчев), 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев (к), 73. Иван Минчев (79 - 17. Ерол Дост), 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев (66 - 11. Кристиан Добрев), 9. Ахмед Ахмедов (87 - 19. Мартин Сораков).

Старши треньор: Златомир Загорчич