Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
На Гришо му трябваха над два часа и половина, за да преодолее квалификант
Автор: Екип Sofia24.bg 11:53 / 25.03.2023Коментари (0)8620
© Twitter: Mundo de Tenis
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Маями, Флорида с награден фонд 8,8 милиона долара.

31-годишният ни сънародник, който е поставен под № 21 в основната схема и почиваше на старта, осъществи обрат и победи германския квалификант Ян-Ленард Щруф с 4:6, 7:6(5), 6:4 за два часа и 33 минути.

Германецът стигна до пробив в петия гейм, който се оказа достатъчен, за да вземе първия сет. Българинът имаше две възможности да спечели подаването на Щруф в шестия и в десетия, но не успя.

Във втората част бившият № 3 пропусна две точки за пробив при 2:1, а при 5:5 успя да отрази единствената възможност на Щруф да вземе подаването му. В тайбрека хасковлията изоставаше с 3:5 точки, но грабна следващите 4 разигравания и изравни резултата.

В решителния трети сет Григор стигна до пробив в петия гейм и затвори срещата с 6:4 с първия си мачбол.

Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 55770 долара от наградния фонд.

В третия кръг той ще играе с поставения под № 10 в схемата Яник Синер. Италианецът отстрани Ласло Джере с 6:4, 6:2 за 84 минути.

21-годишният Синер е 11-и в световната ранглиста и има 7 титли в кариерата си, две от които са на Sofia Open през 2020 и 2021 година.

Димитров има една победа в единствения двубой с италианеца, който е бил на Мастърса в Рим през 2020 година.