Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Кой е Александър Бублик - следващият опонент на Григор Димитров?
Автор: Георги Куситасев 21:16 / 01.11.2023Коментари (0)1762
© sportskeeda.com
Александър Бублик от Казахстан е следващият съперник на корта на Григор Димитров на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда в Париж. Двубоят е част от утрешната програма, но все още няма начален час на срещата.

Днес българинът отстрани третия в света Даниил Медведев в страхотен двубой, продължил около 3 часа.

Бублик стигна осминафиналите на турнира, провеждащ се в зала "Берси" след двусетови победи над 14-ия в схемата Франсес Тиафо от САЩ и чилиеца Николас Джари.

196-сантиметровият тенисист, който е роден в Русия, но от много години се състезава под флага на Казахстан, се намира на 33-а позиция в световната ранглиста.

В края на юли той беше на рекордното за него 25-о място в класацията на ATP.

Този сезон Бублик има 22 победи срещу 26 загуби в турнири под егидата на Асоциацията на професионалните тенисисти (ATP).

Именно сезон е най-успешен в кариерата на 26-годишния играч. Той вдигна 2 от общо 3 титли в своята кариера през 2023-а година.

Едната беше в Хале, Германия в края на юни на трева. Турнирът е от категория "ATP 500". Втората дойде на твърда настилка в зала преди по-малко от 2 седмици - в Антверп, Белгия.

Третият му трофей е от Марсилия през 2022-а година, отново в зала на твърда настилка.

Именно Бублик беше в основата на победата на Казахстан над България в мачовете от Група 1 на Купа "Дейвис", печелейки срещу Янаки Милев и Димитър Кузманов през септември в София.

Григор Димитров и Александър Бублик имат 5 мача помежду си на професионално ниво като исполинът от Гачина, Русия води с 3:2 успеха. Последният мач между тях се проведе през този сезон - на четвъртфиналите в Марсилия, Франция. Тогава победата отиде при Бублик след драматичния резултат 5:7, 6:3, 6:7 (8).

Време ли е за изравняване на общата статистика, предстои да разберем!