Спортните новини: Днес (1) | Вчера (6)
Левски загуби в Пловдив, Рикардиньо с куп пропуски за "сините"
Автор: Цвети Христова 00:10 / 07.08.2023Коментари (0)3714
© Facebook
Левски загуби от Локомотив (Пловдив) с 1:2 в дербито на 4-ия кръг на efbet Лига. Двубоят се игра на "Лаута", а Джовани откри резултата още в 8-ата минута.  "Сините" изравниха с гол на Рикардиньо в 33-ата минута. Пет минути преди почивката Георги Минчев реализира за 2:1.

Двубоят започна лошо за столичния тим, защото още в 3-ата минута наставникът Николай Костов направи принудителна смяна. Жереми Петрис се контузи, а мястото му бе заето от Патрик-Габриел Галчев.

Рикардиньо направи куп пропуски за Левски, а майсторските намеси на вратаря на домакините Динко Хуркач оставиха резултата през второто полувреме непроменен.

Победата изпрати "черно-белите" на върха в класирането, докато Левски остава на четвъртата позиция преди последните два мача утре.

Съставите на двата отбора:

Локомотив (Пд): 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 37. Дарлан Мендеш, 97. Асими Фадига, 88. Марин Петков, 17. Уелтън, 11. Джавад Ел Джемили, 9. Рикардиньо