Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Левски с важна победа в първенството
Автор: Екип Sofia24.bg 22:42 / 14.09.2023Коментари (0)4521
© Facebook
Левски победи Пирин (Благоевград) с 2:0, с късни голове в отложен двубой от 6-ия кръг в efbet Лига на стадион "Виваком Арена-Георги Аспарухов“. Уелтън в 78-ата минута и Асен Митков в 87-ата вкараха головете за "сините“.

Играчите на треньора Николай Костов имаха тотално превъзходство през целия мач, но най-добрият на терена Максим Ковальов направи чудеса на вратата на Пирин. 23-годишният украинец капитулира след поредната бразилска комбинация от Левски. Рикардиньо изведе в коридор Уелтън в 78-ата минута, като крилото пусна технично топката край Ковальов за 1:0.

Левски стигна до гола след като преди това играчите на домакините бяха отправили над 20 удара към вратата на съперника. В 87-ата минута влезлият като резерва в 62-ата минута на мястото на Джавад ел Джемили Асен Митков с удар от границата на наказателното поле удвои преднината на Левски.

Завърналият се на вратата на "сините“ Николай Михайлов нямаше почти никаква работа, но все пак направи едно спасяване в средата на първата част. В игра за Левски, след като в последния месец лекува травма, се завърна националът Марин Петков. Той се появи на терена в 87-ата минута на мястото на Роналдо.

След петия си успех за сезона Левски се изкачи до третото място в класирането, като изостава с пет точки от втория – Черно море, но е и с мач по-малко от тима от Варна. Пирин регистрира седмата си загуба за сезона. Отборът остава без спечелен мач и само с една спечелена точка, като е на последното място в класирането.