close

ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (1) | Вчера (6)
ЦСКА-София и Славия не се победиха след два гола на футболисти на "белите" и спорно съдийство
Автор: Екип Sofia24.bg 20:02 / 01.12.2023Коментари (0)5126
© facebook.com/SlaviaSofia/
Отборите на Славия и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на стадион "Александър Шаламанов“ в столичния квартал "Славия“, като и двата гола в мача вкараха футболисти на "белите“, а дискусии предизвика и съдийството на Станимир Тренчев.

Двата тима изиграха равностоен мач, като най-интересните и спорни моменти през първата част се случиха в края на полувремето.

Най-напред съдията Станимир Тренчев отсъди дузпа за Славия. След консултация с колегите си, отговарящи за системата ВАР, реферът спорно отмени решението си.

ЦСКА-София отговори в добавеното време на частта с гол на Джонатан Линдсет, който също бе отменен заради игра с ръка на Назон. И това решение на Тренчев бе крайно дискусионно.

След почивката играта отново бе равностойна, като ЦСКА-София поведе след автогол на 18-годишния бранител на "белите“ Мартин Георгиев в 67-ата минута.

В 86-ата минута младежкият национал Роберто Райчев възстанови равенството след ефектно изпълнение. С асистенция се отличи Ертан Томбак.

С равенството тимът на ЦСКА-София прекъсна победната си серия в първенството от четири поредни успеха.

В класирането, преди останалите мачове от кръга, "червените“ са на върха с три точки аванс пред Черно море, като отборът от Варна е с мач по-малко.

Славия също спря победна серия – три поредни успеха, като е на 10-о място.