Сградата на столичната ул. "Велико Търново“ 32 в София, в която преди се е помещавало посолството на Хърватия в България, е съборена.

Къщата е бивш паметник на културата и е добре поддържана до решението за събаряне. Защитеният й статут е отнет още през 1993 г. и не е възстановен въпреки опита за съдебно оспорване.

Преди дни Тома Биков от ГЕРБ коментира казуса във Фейсбук.

Днес от район "Оборище" опровергават казаното, публикуваме съобщението им без редакторска намеса: 

Изнесената информация от представители на ГЕРБ в медиите е лъжа. Район "Оборище“ не е издавал разрешение за събаряне на сградата на ул. "Велико Търново“ 32 и няма как да издаде такова, защото режимът за това е само уведомителен. Представителите на ГЕРБ или са некомпетентни, или се опитват да освободят от отговорност главния архитект на Столична община, които е одобрил ПУП, съгласно, който съществуващата сграда не се запазва, а на нейно място се предвижда нова шестетажна жилищна сграда.

При това положение проектите ПБЗ и ПУСО нямаше как да не бъдат съгласувани от главния инженер на Район "Оборище“, защото отказът от съгласуване би бил нарушение на закона.