Столичният инспекторат подкрепи доброволческа инициатива за почистването на грозни графити, надписи на омразата и други драсканици от двора на храма "Света Параскева“ на ул. "Г. С. Раковски“. Инспекторите осигуриха част от необходимите бои, четки и материали за реализиране на инициативата.
В продължение на няколко часа бяха заличени всички грозни надписи. В мероприятието взеха участие доброволци от НПО "Колектива", студенти от НАТФИС и Нов български университети, както и ученици от 134 СУ "Димчо Дебелянов“. Също така беше организирано извозване на строителните отпадъци, събрани от мястото.
Това е началото на поредица от подобни инициативи за почистване на обществени места вследствие на вандалски прояви.
Зареждане ...


14:50 / 03.05.2022
875







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.