На страницата на гражданската интернет инициатива "Спаси София" във Фейсбук публикуваха информация, свързана със заведението пред Народния театър "Иван Вазов" в София. Публикуваме текста без редакторска намеса:

"Заведението пред Народния театър е напълно незаконно и трябва да бъде премахнато! 

Ето нарушенията:

Заетата площ е двойно по-голяма от разрешената в схемата, а обектът дори не е на правилното място!

Собственикът не е плащал на р-н Средец никакъв наем от поставянето на обекта (2012 г.) до сега!

Там трябва да има само маси, но са поставени и масивни найлонови тенти, които загрозяват една от най-емблематичните сгради на София.

Заведението има разрешение да работи като сезонен обект - само през месеците с хубаво време. То трябва изцяло да се премахва през зимата, но въпреки това работи целогодишно!

Къде сте г-жо Фандъкова? Как така 10 години "не сте разбрала", че пред Народния театър има подобна злоупотреба? Какво, освен чадър в ущърб на общественият интерес, е дългогодишното игнориране на това и стотици други нарушения? Какво прави Ивайло Иванов от МВР, когото назначихте за директор на Столичен инспекторат?

Изпратихме сигнал и очакваме пълна проверка още днес, налагане на максимални санкции по всички неспазени членове на Наредбата, както и незабавно премахване на обекта! Аман от беззаконие!"