В края на миналата година беше премахнато заведението пред Народния театър "Иван Вазов" в София.

Ето какво написа в профила си във Фейсбук кметът на район Средец - Трайчо Трайков на 29 декември:

"Вече е напълно демонтиран и барът, с което заповедта за премахване може да се смята за доброволно изпълнена от собствениците. От разговора ми с архитект Здравко Здравков преди малко разбрах, че заповедта е обжалвана."

След демонтирането обаче са останали болтове, които могат да бъдат опасни за гражданите. 

Дама, живееща в столицата, сигнализира за проблема във Фейсбук. Ето какво написа тя: "Пред Народния театър "Иван Вазов" видях стърчащи болтове, поне 3 см, очевидно забравени при премахването на заведението."

Друг гражданин добавя: "От непрекъснатите монтажи и демонтажи на незаконни обекти пред Народния театър "Иван Вазов" плочите са натрошени ужасно и от тях стърчат железа, които стават причина за доста каскади. За проблема се знае, но все тая, мерки не се вземат."