Заведението пред Народния театър "Иван Вазов" вече е в историята. Ето какво написа кметът на район "Средец" - Трайчо Трайков във Фейсбук:
"Вече е напълно демонтиран и барът, с което заповедта за премахване може да се смята за доброволно изпълнена от собствениците. От разговора ми с архитект Здравко Здравков разбрах, че в същото време заповедта е обжалвана (днес беше крайният срок за това). Ей такива работи.
По повод на всички премахвания на незаконни обекти в район "Средец" ми се струва важно да изясним нещо.
Процедурата във всеки от случаите разглежда единствено съответствието на обектите с формални критерии - одобрени схеми, изпълнение на договори и т.н - което би трябвало да е рутинна част от работата на общинските структури, но в момента често е сложна и объркана.
Това, което липсва като правомощие на района обаче е концептуалната част, която е дори по-важна: къде какво трябва да има - атракцион, заведение или нещо друго, колко да е голямо, как да изглежда. Тук виждам и ролята на гражданите, чието мнение също следва да бъде отчитано."
Зареждане ...


21:48 / 29.12.2021
599




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.