Недоволни хора от "Горубляне" отново се събраха на протест, блокирайки "Цариградско шосе" в София. Техните искания са свързани с застроени имоти или по-конкретно причина за недоволството им са неизплатени обезщетения за земите, които са застроени под сгради, улици и детски площадки. 

Хората обясняват, че от 33 години земите им стоят в ТКЗС, а от 1991-ва до момента са блокирани от държавата.

Плакатите, които носят със себе си хората, гласят: 

- "Искаме решение за обезщетение на застроените имоти";

- "Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат";

- "Премахване на принудително отчуждаване на имоти частна собственост за зелената система";

- "30 години блокирани имоти";

- "Общинарите блокираха имотите ни, а продадоха публична собственост";

- "Закона за държавната собственост е закон за избирателна национализация".

Протестът е предвиден да продължи до 21:00 часа.