Има издадена заповед за премахване на незаконното заведение пред Народния театър от главния архитект на Столична община Здравко Здравков. Това съобщи в социалната мрежа кметът на район "Средец" Трайчо Трайков в отговор на публикацията на гражданската организация "Спаси София"

Заповедта е връчена и в момента тече срок за обжалването ѝ пред НАГ до 27 декември, пояснява още Трайков. Поради обстоятелството, че договорът е сключен директно между Столична община и изпълнителя (а не с район "Средец"), цялата документация е изпратена и до Дирекция "Общински приходи“, отдел "Ревизии и събиране на вземания“ към СО. 

От документите, които градските активисти изнесоха публично вчера става ясно, че заведението изобщо не е на одобреното по схема място, както и че заема двойно по-голяма площ от позволената. Според одобрената схема, заведението има разрешение да работи като сезонен обект, и трябва изцяло да се премахва през зимата, но въпреки изискването, работи целогодишно.