Голям пожар горя тази нощ в сграда в София. Около 4 часа огънят е лумнал в бивш ресторант на улица "Иван Асен II". Пожарникарите са овладели стихията, за да не се разпространи към съседните жилищни сгради. Хората от тях са били евакуирани. Пострадали няма. Пожарът е тръгнал от покрива. Предполага се, че причина е късо съединение. Сградата е общинска собственост. Съседи разказват, че сградата не гори за първи път и смятат, че пожарът е умишлен.

Кметът на район "Средец" Трайчо Трайков публикува любопитна информация във Фейсбук. Ето какво написа той:

"Сградата на улл "Иван Асен II" 91 е горяла рано тази сутрин. Хората от съседната кооперация са евакуирани, няма пострадали. Добра работа на пожарникарите!

Това е сградата, за която няколко пъти съм разказвал. Тя е собственост на държавата, но от години стои празна и разбита и е била готвена за приватизация. Според мен това би било неправилно, затова започнах действия, за да бъде предоставена на общината и да я преустроим във филиал на детска градина.

Наскоро общинският съвет одобри мой доклад с технико-икономическа обосновка и ми делегира правото да проведа преговори за прехвърлянето с областния управител. В очакване това да се случи, дори със съседи организирахме почистване на двора. И сега - пожар...  !".