След съвместна инициатива се събраха 23 тона стари и негодни автомобилни гуми, които бяха натрупани на общинско място в края но ул. "Подполк. В. Златерев“ в кв. "Абдовица“в район “Искър“. В събота и неделя се извърши товарене и разчистване на един общински терен от натрупани стари и негодни гуми, замърсяващи пространството.

Целта е мястото да бъде почистено, както и да се предотврати практиката за изхвърляне на този вид отпадък там. Събраните количества са транспортирани на регламентирано за целта място. В рамките на следващи дни работата ще продължи до окончателното почистване на терена. Столичен инспекторат ще продължи с контрол на място, като и чрез монтираните камери за видеонаблюдение, за да не се допускат нарушения.