И тази година СМГ е на първо място в класацията. 91-ва немска езикова гимназия обаче слезе с едно място надолу и вече е трета. На второ място се изкачи Технологичното училище "Електронни системи“. При четвъртото място също има промяна - 73-то училище отстъпи на 164-та испанска гимназия. Двете английски гимназии също размениха местата си - тази година на шесто място е Втора английска, а на седмо - Първа английска гимназия. Осма по традиция е 9-та Френска гимназия. Местата си запазват и 22-ро СЕУ и 51-во СУ, които са съответно на девето и десето място. За някои от гимназиите балът е по-висок, за други пък е паднал, но като цяло балът е по-нисък от миналата година. Данните са от Регионалното управление по образованието в София.

Класация на столичните гимназии по най-висок минимален бал през 2022 година

/ общо за момичета и момчета /

СМГ - 485, 700

ТУЕС – 459, 000

91-ва НЕГ – 458, 000

164-та ГПИЕ – 441, 000

73-то СУ – 438,500

2-ра АГ – 431,500

1-ва АГ- 428,000

9-та ФГ - 416,500

22-ро СЕУ - 410, 500

51-во СУ – 409,500

За сравнение:

Класация на столичните гимназии по най-висок минимален бал през 2021 година:

СМГ – 483,500

91-ва НЕГ – 467,500

ТУЕС – 458,250

73-то СУ – 442,500

164-та ГПИЕ – 439,000

1-ва АГ – 432,500

2-ра АГ – 431,500

9-та ФЕГ – 424,000

22-ро СЕУ – 413,000

51 СУ-во – 406,500