Кметът на Сараево Бениамина Карич ще вземе участие в предстоящия форум
"София ърбан Грийн“, съобщиха от пресцентъра на Столична община. Това бе договорено по време на работното посещение на кмета Фандъкова в Сараево. Столичният кмет Фандъкова посети столицата на Босна и Херцеговина по покана на кмета Бениамина Карич. Конференцията се организира от Столична община и фондация "Конрад Аденауер“ и ще се състои на 7 юни.
По време на разговорите двете обсъдиха продължението на партньорските отношения с конкретни общи проекти в сферата на екологията, културата, спорта и превенцията на наводнения. Между София и Сараево има подписан меморандум за сътрудничество.
В рамките на визитата Йорданка Фандъкова осъществи работна среща с кмета на Подгорица Иван Вукович, когото покани да посети София. Двамата обсъдиха бъдещи възможности за обмяна на опит в сферата на управлението на отпадъци, трафика, екологията и европейските проекти. На срещите присъства и временно управляващият посолството на Република България в Сараево Никола Николов.
Зареждане ...


14:53 / 08.04.2022
926





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.