Пунктът ще бъде на разположение на гражданите на 25 март 2022 (петък) от 8:30 до 14:30 часа на ул. "Димитър Стефанов" и ул. "8-ми декември" на паркинга на УНСС в кв. "Дървеница", съобщиха от Столична община.

Безвъзмездно ще се приемат следните опасни отпадъци, образувани от домакинствата:

- Живак и живаксъдържащи уреди (живачни термометри, прекъсвачи и други подобни).

- Лакове и бояджийски материали.

- Домакински препарати и химикали.

- Мастила и замърсени опаковки.

- Фармацевтични продукти (лекарства с изтекъл срок на годност).

На 26 март (събота) по повод "Часът на Земята" гражданите ще имат още една възможност да предадат опасните отпадъци. Пунктът ще ви очаква на ул. "Париж" № 5, на паркинга пред  Столичен инспекторат от 8:30 до 14:30 часа.