На 2 август се проведе традиционния събор на квартал "Илиянци" по повод празника Илинден. Кметът на район "Надежда" - Димитър Димов, публикува снимки от тържеството в личния си профил във Фейсбук. Ето какво написа той:
"На сцената се изявиха талантливите деца от Детски танцов състав "Илиянче" с художествен ръководител Яна Йорданова. През тази година те спечелиха престижни награди от "Нишавски хоровод" в град Драгоман, "Юнски празници" в село Лозен, "Слънце иде…село Дрен" и "Танцът е любов".
Децата изпълниха танците "Български ритми", "Стара шопска сюита", "Пролетно настроение" и "Кюстендилско надиграване". Всички танцьори бяха наградени с грамоти за отлично представяне, съхранение и разпространение на българския фолклор. Водещ на празника беше Галя Асенова".
Зареждане ...


16:14 / 04.08.2022
747




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.