Софийският зоопарк премина към лятно работно време и отвори закритите зали за посетители за първи път от началото на пандемията от COVID-19. Известно е, че през 2022 година се навършват 25 години от създаването на "Дарителската програма“ с цел подпомагане консервационната дейност на зоопарка.

По време на локдауна зоологическата градина е обновила парковата си част и е извършила реконструкция на част от местообиталищата на животните, съобщава Нова телевизия.