Инспектори участваха в експертна комисия, която в рамките на два дни постави 40 стикер-предписания за доброволно преместване на 40 ИУМПС в район "Илинден", съобщиха от Столичния инспекторат. За два дни стикирането обхвана ул. "Петрич“, ул. "Варна“ , "Пловдив“, ул. "Зайчар“ и др. в ж.к. Света Троица и общински терени в ж.к. Гевгелийски.

Получавайки този стикер, собствениците на излезлите от употреба коли трябва да ги преместят от общинските терени след гратисния 3 месечен срок, след което предстои принудителното им премахване. От началото на месеца до днес, общо в район "Илинден“, са стикирани 86 броя стари возила.