Точно в 16.00 часа хора се сбраха пред паметника на Съветската армия в София. Протестът беше организиран в социалните мрежи, а искането е премахването на монумента от Княжевската градина. Дори обилният снеговалеж в столицата не спря противниците на идеята за махането на паметника.

Апелът на организаторите беше протестиращите да дойдат "въоръжени" със спрейове и боя.

Първите възгласи, които се чуха бяха "Окупатори вън"!

В първите минути от недоволството, не се забелязват набези над паметника, съобщава репортер на Sofia24.bg.

Очаквайте подробности!