Градският транспорт в София ще работи с празнично разписание и в работните дни 29 и 30 декември, което означава по-дълги интервали на чакане.
Това ще важи до 1 януари следобед за някои линии, а за всички останали - до 2 януари. Изключение правят само линиите, които се движат до квартал "Витоша", те ще запазят делничното си разписание.
Хората, които са останали в София и ще работят тези 2 дни, казват, че разреденият градски транспорт ги възпрепятства да стигнат навреме на работните си места.
"По-лошо е, защото много трудно се придвижваме и има по-големи задръствания, при което закъсняваме за доста места, някои работим и е много сложно", каза столичанка.
"По много време чакаме - по 20-30 минути, а не трябва да се чака толкова време. Грешна информация на джипиесите", сподели друг столичанин пред BG on Air.
Гостите на София признават, че дори и по празнично разписание градският транспорт в София идва по-начесто, отколкото в техните населени места.
"Идваме на спирката и то вече е дошъл автобусът, в Бургас е много по-бавно, ама и метрото много помага", посочи студентка в София.
В новогодишната нощ от 23:30 до 04:30 сутринта на 1 януари ще се движат метро, трамваи, автобуси и тролеи. Разписанието на метровлаковете ще е на 30 минути, а на наземния транспорт - на около 1 час, като подробна информация за всяка линия може да се намери на сайта на ЦГМ.
Зареждане ...


14:22 / 29.12.2022
492





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.