Спортните новини: Днес (1) | Вчера (6)
Локомотив (Сф) с равенство в Турция
Автор: Екип Sofia24.bg 18:13 / 29.01.2022Коментари (0)2807
© БГНЕС
Локомотив (София) записа равенство 2:2 в последната си контрола на турска земя срещу сръбския Спартак (Суботица).

Още в самото начало на срещата Суботица получи правото да изпълни дузпа. Александър Любенов спъна Райович, а съдията посочи бялата точка. Срецкович реализира майсторски за 1:0 в 9-ата минута.

До средата на първата част двата отбора поддържаха високо темпо, като атаки имаше и към едната, и към другата врата.

В 26-ата минута Селсо Рапосо центрира отдясно, а Симеон Славчев се опита акробатично да нанесе удар със задна ножица. За съжаление на “железничарите" обаче той се размина с топката.

В 44-ата минута Срецкович стреля, но Любенов успя да улови.

Столичани отговориха с хубава атака, като Стойчо Атанасов пусна хубав пас към Симеон Славчев, който от малък ъгъл вкара за 1:1.

Локомотив започна по-активно второто полувреме, а в 47-ата минута Симеон Славчев пусна остро центриране към Димитър Митков, но централният нападател се размина на сантиметри с топката.

В 62-ата минута Крачунов засече топката с глава след корнер, но вратарят на Спартак спаси. 120 секунди по-късно Върджил Пинсон центрира към Селсо Рапосо на далечната греда, който стреля от малък ъгъл, но Дулич изби. Малко след това Стойчо Атанасов стреля от далечна дистанция, но неточно.

В 70-ата минута Селсо Рапосо центрира добре в наказателното поле, където Пинсон директно от въздуха засече топката за 2:1.

Десетина минути преди края Рапосо центрира отдясно, а Славчев засече със странична ножица. Ударът му се оказа обаче прекалено слаб и попадна право в ръцете на вратаря. В края на мача Джурасович от дузпа оформи крайното 2:2.

Локомотив (Сф) - Спартак (Суботица) 2:2

0:1 Срецкович (9) - дузпа

1:1 Славчев (45)

2:1 Пинсон (70)

2:2 Джурасович (90) - дузпа

Стартов състав на Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 44. Божидар Кацаров, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 2. Стойчо Атанасов, 58. Октавио, 89. Матеус Дуарте, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93, Върджил Пинсон