Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Драма на "Армията": ЦСКА-София отпадна от турнира за Купата
Автор: Цвети Христова 00:04 / 05.04.2023Коментари (0)3589
© Facebook
ЦСКА-София отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби от Черно море (Варна) с 1:2 на стадион "Българска армия" в столицата. Така "моряците" се класираха за полуфиналния етап на надпреварата. Припомняме, че Локомотив (София) и Лудогорец също продължават напред в турнира.

В 48-та минута Брадли де Нойер игра с ръка в наказателното поле на "червените". Положението бе прегледано с ВАР и главният съдия Георги Димитров отсъди дузпа. Нападателят на "моряците“ Атанас Илиев прати топката в мрежата в 51-ата минута.

В 65-ата минута Тибо Вион засече кълбото в собствената си врата след центриране на Алекс Фернандес за 2:0 в полза на гостите.

Най-чистото положение за "червените“ пропиляха в 71-та минута, когато Дюкенс Назон стреля от воле, но топката срещна напречната греда. В 79-та минута отново Назон стреля опасно, но този път страничната греда помогна на варненци. стълб. "Армейците" намалиха резултата след автогол на Влатко Дробаров в четвъртата минута на добавеното време на мача.

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 7. Джонатан Линдсет, 10. Маурисио Гарсез, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено

Резерви: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 22. Енес Махмутович, 23. Жираир Шагоян, 30. Дауда Бамба

Старши треньор: Саша Илич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса, 19. Александър Василев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Сантос, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан

Старши треньор: Илиан Илиев