Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Лудогорец детронира Левски, "сините" пак изпуснаха дузпа
Автор: Цвети Христова 15:53 / 04.12.2022Коментари (0)5950
© ПФК Левски
Лудогорец отстрани носителя на Купата на България Левски след победа с 2:1 като домакин. Уелтън откри резултата в 60-ата минута след центриране на Цунами. Само 8 минути по-късно Игор Тиаго засече подаване на Пьотровски и с умерен удар възстанови паритета. Пълният обрат за разградчани дойде в 79-ата минута, когато Бърнард Текпетей реализира, след като Пламен Андреев не се намеси убедително.

В самият край на срещата Левски получи дузпа. Бранителят Хосе Кордоба стреля от бялата точка и изпрати топката над вратата. Шампионите за първи в своята история отстраниха Левски в турнира за Купата на България и се класираха за поредна година на четвъртфинал в надпреварата. Жребият за 1/4-финалите е на 12 декември, а мачовете започват от 5 април.

Това бе последната официална среща в професионалния футбол за 2022 година.

Стартови състави:

Лудогорец: Симон Слуга, Сисиньо, Оливие Вердон, Игор Пластун, Антон Недялков, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Густаво Нонато, Бернард Текпетей, Матиас Тисера, Рик.

Левски: Пламен Андреев, Келиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Георги Миланов, Филип Кръстев, Марин Петков, Роналдо, Уелтън.

Стадион: "Хювефарма Арена"

Главен съдия: Георги Давидов