Спортните новини: Днес (5) | Вчера (6)
Григор Димитров стартира с победа новия сезон в тениса
Автор: Георги Куситасев 09:36 / 31.12.2023Коментари (0)3474
© Facebook: Tennis TV
Григор Димитров и американеца Себастиан Корда осъществиха обрат след 2:6, 7:5, 10:4, за да победят специалистите на двойки Шрирам Баладжи и Влад Корнеа в среща от първи кръг на тенис турнира при дуетите, който се провежда в Бризбън, Австралия.

Двубоят продължи 1 час и 22 минути.

Българо-американският тандем загуби първата част с 2:6.

Във втората, при резултат 5:4 Димитров и Корда имаха 4 възможности да затворят сета, но не се възползваха. Въпреки това, малко по-късно, в 12-ия гейм, те изравниха сетовете, взимайки го със 7:5.

В решителния тайбрек най-добрият български тенисист и синът на легендата Петр Корда взеха инициативата от началото и не я изпуснаха, за краен успех в двубоя.

Във втори кръг двамата ще играят с поставените под номер 6 в основната схема Хари Хелиовара от Финландия и Джон Пиърс от Австралия.

На сингъл Димитров изтегли тежък жребий като го очаква бившия номер 1 в света и победител от турнира през 2012-а и 2013-а година Анди Мъри.

Подробности и статистика на 13-ия дуел между двамата четете ТУК.