Спортните новини: Днес (1) | Вчера (6)
Григор Димитров отново на полуфинал в Ротердам
Автор: Екип Sofia24.bg 16:30 / 16.02.2024Коментари (0)2384
© facebook.com
Григор Димитров отново стигна до полуфиналите на тенис турнира на твърда настилка в Ротердам от категория 500.

На четвъртфиналите 13-ият в света български тенисист, който и преди година игра полуфинал в състезанието, се справи трудно с 57-ия в ранглистата Александър Шевченко от Казахстан със 7:6(2), 3:6, 6:4 за 2 часа и 2 минути.

Българинът, който е поставен под №6 в схемата на турнира, стига до 52-ия си полуфинал в турнири на ATP в кариерата си.

Димитров измъкна първия сет след тайбрек за 46 минути игра. В решителния гейм българинът бързо дръпна с 4:1 точки и не изпусна контрола до края на тайбрека.

Шевченко реагира на загубения сет с вихрено начало на втората част, като с ранен пробив в подаването на българина дръпна с 3:0 гейма.

До края на сета Димитров така и не успя да върне пробива и Шевченко взе сета с 6:3 и 30 минути игра.

В решителния трети сет Димитров успя да стигне до пробив в 10-ия гейм и то без да позволи на съперника си да спечели точка, като с това взе и мача.

За място на финала, на 17 февруари (събота), Димитров ще играе срещу победителя от мача между 2-ия в схемата Андрей Рубльов от Русия и 5-ия поставен Алекс де Минор от Австралия.