Спортните новини: Днес (5) | Вчера (6)
Турнирният боец Славия се класира на 1/4-финалите за Купата на България
Автор: Екип Sofia24.bg 19:10 / 27.10.2021Коментари (0)4464
© Фейсбук
Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград). Победното попадение реализира Тони Тасев в 51-ата минута.

“Орлетата" удариха две греди, но не успяха да отбележат гол и отпадат от надпреварата. Хората на Златомир Загорчич затвърдиха статута на Славия, като турнирен боец, който се представя изключително успешно в този турнир.

Жребият за 1/4-финалите ще бъде теглен на 28 октомври 2021 г. Класиралите се отбори чрез пълен жребий ще определят четири двойки.

Победителите се излъчват по системата на отстраняване в една футболна среща съгласно член 19, ал.1, ал.3, ал. 4 и ал. 5 от Наредбата на БФС за първенствата и турнирите. Мачовете ще се играят на 1, 2 и 3 март 2022 г.

Стартови състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 18. Стоянов, 77. Вълчев, 7. Макрилос, 17. Дост, 10. Кирилов, 11. Добрев, 19. Сораков.

Пирин: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 6. Попев, 14. Николов, 2. Ферари, 31. Станоев, 44. Хендерсън, 17. Георгиев, 11. Манолев, 71. Карачанаков, 9. Йорданов.