Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Левски спечели с 3:2 в Разград, червени картони и дузпи в шоу с пет гола
Автор: Цвети Христова 21:05 / 13.04.2022Коментари (0)3927
Левски победи с 3:2 Лудогорец в първия полуфинал за Купата на България. Кирил Десподов бе точен в 11-ата минута с хубав удар от 16 метра, а Драган Михайлович изравни в 52-ата минута. Шест минути по-късно Билал Бари вкара за 1:2. Още в първата минута вратарят Слуга спаси домакините, след като Илиян Стефанов стреля от 10 метра. В 7-ата минута попадение на нападателя на "сините" Уелтън бе отменено пзаради засада, а секунди по-късно и ВАР потвърди решението на Иван Стоянов.

Около 2000 привърженици на столичния тим подкрепиха своя тим в Разград. В 13-ата минута Лудогорец откри резултата, след като Пиерос Сотириу пое топката с гръб към вратата на гостите, измъкна се от Филип Кръстев и подаде към Шоу, който светкавично прати топката към Десподов. Капитанът шутира с десния крак, и опъна "синята" мрежа за 1:0. Двата отбора създадоха интересни ситуации, но не успяха да реализират попадения.

В началото на втората част "орлите" създадоха възможност за отбелязване на гол. Сотириу стреля с глава, но топката премина покрай вратата на Пламен Андреев. В ответната атака Уелтън проби отляво и шутира от малък ъгъл, но Симон Слуга изби в ъглов удар.

Левски изравни в 52-ата минута, когато Драган Михайлович шутира и прати топката в мрежата за 1:1. Сините направиха пълен обрат, след като вкараха и втори гол. Кръстев подаде към Сонко Сундберг, а бранителят свали с глава топката за Билал Бари, който отблизо вкара за 1:2.

в 79-ата минута Антон Недялков и Хосе Кордоба получиха червени картони и двата отбора останаха с по 10 човека на терена.

В 90-ата минута реферът Ивайло Стоянов се посъветва с ВАР, след като преди това Пиерос Сотириу отправи удар, но топката се отби в крака на Патрик-Габриел Галчев, след което и в ръката на Цунами. Реферът посочи бялата точка. Пиерос Сотириу реализира дузпата за 2:2.

Но това не бе всичко. В 97-ата минута, в добавеното време на срещата - Драган Михайлович шутира, а топката се отби в бедрото на Игор Пластун, след което в ръката на украинския бранител. ВАР и реферът Ивайло Стоянов решиха - дузпа за Левски. Георги Миланов стреля от бялата точка, но вратарят на домакините спаси. Дузпата обаче трябваше да бъде пребита, след намесата на ВАР. Този път Марин Петков бе точчен за крайното 3:2. Двубоят завърши с грозни сцени, при които Станимир Стоилов бе изгонен.

Реваншът е в София на стадион "Георги Аспарухов" е следващият петък.

В другия полуфинален сблъсък ЦСКА-София победи като гост Славия с 2:0.

Лудогорец - Левски 2:3

1:0 Десподов (11)

1:1 Михайлович (52)

1:2 Билал Бари (58)

2:2 Сотириу (90+2)

2:3 Марин Петков (90+11-дузпа)

Стартови състави:

Лудогорец: Симон Слуга, Сисиньо, Антон Недялков, Сантана, Вердон, Пластун, Шоу, Рик, Каули, Кирил Десподов, Сотириу.

Левски: Пламен Андреев, Хосе Кордоба, Килиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Драган Михайлович, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Уелтон, Билал Бари.