Купа на България: Славия се класира за полуфиналите
Автор: Цвети Христова 20:13 / 03.03.2022Коментари (0)4946
© beroe.bg
Славия победи Берое с 2:1 в последен 1/4-финал от турнира за Купа на България.

Столичани вкараха топката във вратата на съперника в 26-ата минута, но голът на Радослав Кирилов не бе зачетен заради засада. В 38-ата минута обаче гостите отговориха по най-добрия начин. Стив Фуртадо даде аванс на Берое, след като получи топката от Джонатан Перейра и с хубав шут реализира за 0:1.

180 секунди по-късно домакините изравниха. Тони Тасев надбяга бранителите на Берое и с удар по земя изравни.

След почивката гостите първи имаха възможност да отбележат гол. В 50-ата минута Давиде Мариани стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата. Домакините стигнаха до пълен обрат в резултата в 57-ата минута. Славия получи правото да изпълни дузпа след намесата на ВАР. Сиам Бен Юсеф игра с ръка в наказателното поле, а Радослав Кирилов бе точен от бялата точка за крайното 2:1.

В 72-ата минута в игра се появи бившият халф на Левски Борислав Цонев, който замени Иван Минчев и дебютира за Славия. Минута по-късно вратарят Светослав Вуцов на два пъти се намеси решително. Той първо изби удар от дистанция на Серкан Юсеин, а след това с крак спаси и добавката на Алиун Фал.

Малко след това в игра за Славия се появи и другото ново попълнение - Мартин Петков, който също през миналия полусезон бе футболист на Левски. Друг бивш левскар - Мариани пък дебютира за Берое.

Жребият за полуфиналите ще бъде теглен в петък от 11:00 часа на базата в "Бояна". Победителите ще се излъчат след два мача на разменено гостуване, като ще важи правилото за гол на чужд терен. До 1/2-финалите достигнаха отборите на ЦСКА-София, Лудогорец, Левски и Славия.

Стартови състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 17. Дост, 73. Минчев, 88. Тасев, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 33. Ганев, 43. Джонатан, 5. Бен Юсеф, 15. Динков, 20. Фуртадо, 16. Мечев, 10. Юсеин, 18. Мариани, 27. Тунгара, 99. Камара, 11. Фал

Треньор: Петър Хубчев