Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Димитър Евтимов спаси две дузпи и прати ЦСКА-София на финал в турнира за Купата
Автор: Цвети Христова 22:00 / 21.04.2022Коментари (0)5252
© dsport.bg
ЦСКA-София победи Славия със 7:6 след изпълнение на дузпи. Двата тима приключиха при резултат 0:2 след 120 минути игра. Изходът от полуфиналната среща реванш от турнира за Купата на България се реши след изпълнение на дузпи. Припомняме, че първият двубой на стадион "Александър Шаламанов" в "Овча купел" завърши 2:0 в полза на "червените".

Тони Тасев откри резултата в 8-ата минута, а в 12-ата Иван Минчев вкара втори гол с шут от около 30 метра.

В 16-ата минута Вион проби и центрира за Кайседо, който стреля с глава, но Вуцов изби топката някъде около голлинията. Нападателят поиска да бъде зачетено попадение, но след намесата на ВАР резултата остана 0:2.

В края на полувремето наставникът на гостите - Златомир Загорчич, както и резервният вратар Георги Петков получиха жълти картони за острата си реакция към главния съдия Волен Чинков. Алън Пардю пък направи смяна  в състава си, като Федерико Варела напусна терена, а Греъм Кери се появи в игра. Преди срещата изпълнителният директор на домакините Филип Филипов награди Кери за 100 изиграни официални мача с червената фланелка.

Йон Бакеро можеше да реши всичко в този полуфинал, но стреля неточно от сериозна дистанция.

Секунди преди изтичането на редовните 90 минути - Карло Мухар отплави удар с глава от близка дистанция, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Първото продължение не предложи нищо интересно. В края на второто пък Светослав Вуцов и Йоан Баи се сблъскаха, което наложи бързата намесата на медицинските екипи, които оказаха помощ на футболиста на "червените". При дузпите и двата тима демонстрираха железни нерви и майсторство. Вратарят на ЦСКА-София

Димитър Евтимов обаче бе над всички, след като спаси две изпълнения от бялата точка. С този успех "червените" се класираха на трети пореден финал за Купата на България.