Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Кайседо изпрати ЦСКА - София на 1/4-финал за Купата, Мазику с червен картон
Автор: Екип Sofia24.bg 22:26 / 28.10.2021Коментари (0)4601
© cska.bg
ЦСКА-София победи Арда (Кърджали) с 2:0  в мач от 1/8-финалите за Купата на България и продължава в следващата фаза на турнира. Армейците бранят, със зъби и нокти- трофея, който спечелиха преди няколко месеца.

Жорди Кайседо реализира и двете попадения за домакините. В 22-ата минута резултатът бе открит - след центриране от корнер Томас Лам продължи към задната греда, където Жорди Кайседо засече с глава за 1:0.

В 35-ата минута Йомов се измъкна от засадата, напредна и пусна топката успоредно на голлинията, а Кайседо вкара за 2:0.

Армейците играха с човек по-малко от

54-ата минута след директен червен картон на Мазику. Конгоанецът бе изгонен заради нарушение срещу откъсващия се Иван Коконов.

В титулярния състав на "червените" се завърна Кери, който доскоро лекуваше контузия.

Попадение на Жорди Кайседо беше отменено заради нарушение на нападателя срещу Иван Караджов, още в 7-ата минута при резултат 0:0.

Рефер: Станимир Тренчев (София)

Стадион: "Българска армия"

Стартови състави:

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов 19 Иван Турицов 2 Юрген Матей /к/ 18 Брадли Мазику 29 Томас Лам 3 Жеферсон 21 Амос Юга (86' - 15 Тибо Вион) 8 Греъм Кери 10 Георги Йомов (75' - 24 Карло Мухар) 30 Яник Вилдсхут (75' -  20 Карол Метс) 9 Жорди Кайседо (88' - 23 Ахмед Ахмедов).

Треньор: Стойчо Младенов

Арда: 12 Иван Караджов 8 Милен Желев (83' - 81 Атанас Зехиров) 9 Спас Делев 11 Александър Георгиев 17 Иван Коконов (70' -  10 Светослав Ковачев) 18 Слободан Рубежич (46' - 33 Иван Тилев) 19 Румен Руменов (58' - 37 Едимар Жуниор) 24 Алекс Петков 71 Пламен Крумов /к/ 80 Лъчезар Котев (70' - 77 Илия Юруков) 98 Тонислав Йорданов.

Треньор: Георги Чиликов